Spięte mięśnie szyi

Spięte mięśnie szyi dokuczają w codziennym trybie życia? Zaczynamy rozluźnianie od góry! 🙂

Długo pracujesz w pozycji siedzącej? Czujesz, że Twoje mięśnie szyi są napięte? W tym wpisie pokażę kilka ćwiczeń do wykonania w przerwie w pracy lub w domu. Cały zestaw wykonasz w ok. 5 minut, a poczujesz się lepiej 🙂

Na Spięte mięśnie szyi najlepsze rozciąganie! Po pierwsze wdech i wydech…

Usiądź wygodnie, prosto kręgosłup, dłonie na uda, wzrok zwrócony przed siebie. Głęboko weź wdech nosem i ustami wydychaj powietrze. Zrób tak 3 razy.

pamiętaj o oddechu

Dwa

Siedząc wygodnie skieruj głowę od prawej strony, przez środek do lewej strony. Nie wykonuj okrężnych ruchów głową! Wykonaj ćwiczenie 3 razy w jedną stronę i 3 razy w drugą stronę. Wydech kierując głowę do prawego i lewego boku, wdech na środku.

Trzy

Trzymając obie dłonie na czole, łokcie uniesione ku górze- kark przedłużeniem kręgosłupa- wykonujemy „napieranie” głową na dłonie. Dłońmi z kolei stawiamy opór i staramy się utrzymać takie napięcie licząc do 5. Wdech nosem, napięcie i wydech ustami. Wykonaj ćwiczenie 3 razy. Po czym dłonie skieruj za głowę. Tym razem napierasz głową na dłonie (głową tył, a dłońmi w przód). Ćwiczenie również powtórz 3 razy.

Cztery

Barki unoszone w górę i do dołu – do pozycji wyjściowej. Powtórz 5 razy w górę i 5 razy w dół.

Pięć

Prawą dłoń skieruj nad lewe ucho. Połóż złączone palce dłoni i wykonaj powoli skłon boczny głowy w kierunku lewego ramienia. Policz do 3 i pogłęb skłon boczny. Wróć do pozycji wyjściowej i skieruj głowę do tyłu. Po czym zmień stronę. Lewa dłoń na prawą stronę nad ucho. Wykonaj skłon boczny, policz do trzech i pogłęb ruch. Wróć do pozycji początkowej. Wykonaj ćwiczenie 6 razy.

Sześć

Odwodzenie wyprostowanych rąk do boku. Z pozycji stojącej lub siedzącej wykonaj odwodzenie wyprostowanych w stawach łokciowych rąk do boku, na wysokość ramion i wróć. Wydech wykonując odwodzenie do boku. Wdech ręce przy tułowiu. Wykonaj ćwiczenie 6 razy.

Całość kończysz wdechem przez nos i wydechem przez usta z zamkniętymi oczami – 3 razy. Teraz uśmiechnij się szeroko i podziel się ze znajomą/ znajomym swoim krótkim zestawem ćwiczeń i metodą na rozluźnienie mięśni ! 🙂

Wszystko to dla Ciebie! Korzystaj 🙂

*Spięte mięśnie szyi -ćwiczenia rób powoli , bez pośpiechu i w skupieniu 🙂

Inne przykładowe ćwiczenia znajdziesz tutaj 👍

Jeśli potrzebujesz pomocy, zapraszam do współpracy 🙂🙂🙂

Dodaj komentarz